Fotoselli Kapı, Otomatik Kapı, Fotoselli Otomatik Kapı
Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı
            1994 yılında İstanbul’ da kurulan firmamız panjur sistemleri üzerine müşterilerimize hizmet vermeye başlamış ve gelişen teknoloji ve değişmeyen vizyonumuz ile büyüyerek otomatik kapı ve sistemleri üreticisi olmuştur. Yıllardır müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerde önceliğimiz kaliteyi değerli müşterilerime uygun fiyatlarla sunmak ve gönül rahatlığı ile bizim ürünlerimizi kullanarak karşılıklı güven duygusunu pekiştirmek oluştur.

Hangi Markalar ile Çalışıyoruz?

            Dünyaca ünlü Bft, Nice ve Faac markalı ürünler ile sizlere çözüm sunan firmamız, kullanım alanıza göre farklı ölçülerde kapılar ve bariyerler sunmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile ihtiyacınız olan ürün belirlenir ve en güvenli ve kaliteli sistemler ile hem montajı hem de satış sonrası desteği ile sizlere hizmet vermektedir.

            Hizmetlerimiz arasında olan otomatik kapı sistemleri ile yaşamın her alanında kolaylıklar sunuyoruz. Alışveriş merkezleri, kamu daireleri, özel sektör firmaları, evler, otoparklar, hastaneler gibi pek çok alanda yapmış olduğumuz uygulamalarımız ile hayatı hem kolaylaştırmada hem de güvenliği sağlamada önemli roller üstleniyoruz. Otomatik kapı kullanımının artması hem güvenliği sağlarken hem de enerji ve ısı tasarrufu da sağlamaktadır. Açık unutulan bir kapının olmadığı bu otomatik kapı sistemlerinde önceliğimiz tabi ki sizlerin güvenliği. Fotoselli kapı üretimlerimiz ile bu otomatik kapı sistemlerinde özellikle de çocukların sıkışmalarını engelleyerek onlar içinde güvenli hale getiriyoruz.

Sensörlü Kapılar Nasıl Çalışır?

            Fotoselli kapı sistemleri üzerindeki cisim algılama sensörleri sayesinde yakınındaki kişileri veya büyük cisimleri algılayarak motorlarına komut gönderip kapıların açılmasını sağlayan bir sistemdir. Özellikle hastane ve alışveriş merkezlerinde çokça kullanılan bu fotoselli kapı ile günlük kullanım veya acil durumlarda önem arz etmektedir. Farklı modların da uygulandığı bu otomatik kapı sistemlerinde radar devrede olması, elle açma kapama veya tamamen kapama gibi özellikler mevcuttur. Anlık duruma göre hayatınızı kolaylaştıran sistem enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Fotoselli Kapı, Otomatik Kapı, Fotoselli Otomatik Kapı
Fotoselli Kapı, Otomatik Kapı, Fotoselli Otomatik Kapı

            Fotoselli kapı sistemleri haricinde siz değerli müşterilerimize Senksiyonel kapılar, bahçe ve garaj kapılar, fabrika kapıları, bariyer sistemleri de sunan firmamız Büyük alışveriş merkezleri veya oteller için dönerli kapılar ve engelli vatandaşlarımız için akıllı rampa sistemleri de üretmekte ve montaj hizmetini vermektedir. Klasik kepenk sistemleri veya motorlu kepenk  sistemleri ile de tüm dükkan ve depoların emniyetini de alıyoruz.

Otomatik Garaj Kapısı
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı
            Kapı sektöründe, garaj kapısı olarak bilinen seksiyonel kapı çeşitleri, yukarı ve yana açılan ve içeride kalan kapılardır. Garaj kapıları kategorisinde üretilen bu kapılar, motor ile çalışmaktadır. Bu motorlar, uzaktan kumandalı olacak şekilde üretilmektedir.

Kullanışlı Kapı Ürünleri

            Kullanışlı motorlu kapı ürünleri kategorisinde, oldukça başarılı ürünlerden olan seksiyonel kapılar, itfaiye garajı, kamyon garajları ve otomobil garajları için tercih edilmektedir. Araç sanayisinde, araç tamir yerlerinde de kullanılan bu kapı özel bir alaşımdan yapılmıştır. Rüzgârın etkisini azaltmak için ek paneller eklenebilir. Seksiyonel Kapı Dışarıdan gelebilecek yağmur ve benzeri etkileri, yine contaları sayesinde durdurmaktadır. Dışarıdan toz almayan bu kapılar, garajlarınızın temiz kalmasına yardımcı olmaktadır. Parmak sıkışma emniyeti  özelliklerine sahip olan seksiyonel kapılar, dış darbelere dayanıklı üretilmektedir. Kapının motor kısmı, özel olarak yerleştirilmektedir. Kumandalı ve manuel özelliklere sahiptir.

Eski Garaj Kapılarına Elveda Deyin

            Eski garaj kapıları, sıradan ve kullanışsız özelliklere sahiptir. Dışarıdan yağmur, toz ve rüzgâr gibi birçok etkiyi içeri almaktadır. Açmak için araçtan inmeniz gerekir ve özel bir emniyetleri olmaz. Bütün bu eksilere karşılık, seksiyonel garaj kapıları, özel kumandası ve özel yalıtımı ile çok kullanışlı ve dayanıklıdır. İstenildiği zaman manuel kullanılabilen bu kapılar, uzun ömürlüdür. Seksiyonel Kapı Tek parça ve tek yönde kayan bu kapılar, özel motoru sayesinde çalışmaktadır. Bu motorlar, kapının ağırlığı ile doğru orantılıdır ve ona göre güç kazanmaktadır. Firmamız, kapı takılacağı zaman, öncelikle kapı için özel ölçümler gerçekleştirmektedir. Ölçülerin alınmasından sonra, tercih edilen kapıları takan firmamız, bu kapılarınıza ve benzeri sorunları ile de ilgilenmektedir. Yedek parça gerektiği zaman, tedarik edebilen elemanlarımız, montaj işlemini çok kısa bir sürede bitirmektedir. 

Özel Dekorlarınız için Özel Seçenekler Sunuyoruz

Otomatik Garaj Kapısı
Otomatik Garaj Kapısı

            Özel dekor seçenekleriyle, duvar ve bina dekorlarıyla uyumlu üretilen seksiyonel kapı ürünleri, özel tasarımlarıyla, mükemmel görünüme sahiptir. Renk seçenekleriyle üretilen bu kapılar, Özel mekânlarınızın özel dekorlarına uyumludur. Kumandalı seçenekler çok yaygındır. Ayrıca, özel panel olan kapı, yine özel panel ekleme özellikleriyle, daha da sağlam bir hale gelmektedir. Renk ve tasarım bakımından aradığınız seksiyonel kapı özelliklerine sahip olan  firmamız, pratik ve etkili bir şekilde, kapı montajını gerçekleştirmektedir.

            Araç giriş ve çıkışlarına mani olmayan kapı sistemi, garajların özel yapı mimarisine özel olarak hazırlanır ve bu özelliğe göre montajlama işlemi gerçekleştirilir. Gerçek ve etkili çalışma yöntemleriyle konusunda başarılı olan firmamız, montajlama işlemlerini kısa zamanda bitirerek, seksiyonel kapı ürünlerini kısa zamanda kullanmanızı sağlamaktadır. 

Seksiyonel Garaj Kapısı
Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı
            Garajlar, araçlarımız için ihtiyaç olan mekanlardır. Garaj kapısını açıp kapamak, aracı garaja sürerken, sıkıntı oluşturabilir. Bu durumdan kurtulmak için, firmamız, kumandalı ve pratik açma ve kapama özellikli, seksiyonel garaj kapısı ürünlerini piyasaya sunmuştur. Araç teknik servisi ve itfaiye gibi araçların barındığı yerlerin kapılarında, seksiyonel kapı tercih edilmektedir.

Seksiyonel Kapı

            Tek parça kapı, motor ve kayışların yardımıyla yukarı doğru açılmaktadır. Bu özelliklere sahip olan bu kapılar, kolay kullanım özelliği sunmaktadır. Ön keşif hizmetiyle kurulan bu kapılar, binaların mimari yapılarına uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Poliüretan ve galvanize çelik malzemelerden üretilen seksiyonel garaj kapısı, sert rüzgarlara dayanıklıdır. Bu dayanıklılık artırılabilir. Sızdırmazlık filtresi, ve emniyet fotoselli, bu ürünlerde de mevcuttur. Göbekli, düz gofrajlı panel seçenekleriyle üretilen bu garaj kapıları, kumandasız bir şekilde manuel kullanım özelliklerine de sahiptir.  Yay kırma, halat kopma ve pnomatik emniyet sistemleri de özenle kurulmaktadır. Kapı teknolojisinin yeni adı olan ve en iyi çözümleri sizler için sunan firmamız, diğer kapı teknolojilerinde olduğu gibi, seksiyonel garaj kapısı teknolojisinde de adından sıkça söz ettirmektedir.

Seksiyonel Garaj Kapısı
Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Kapı Ürünümüzün Faydaları

            Seksiyonel garaj kapısı ürünü, özellikle garajlarda etkili bir kullanıma sahiptir. Uzaktan kumanda özeliği ile, eski garaj kapılarına göre çok kullanışlıdır. Eski garaj kapılarını, manuel açmak zorundaydınız ve bu durumda araçtan inmeniz gerekirdi. Seksiyonel Garaj Kapısı Rüzgara ve dışarıdaki etkilere açık olan eski tip garaj kapıları, bütün tozu ve pisliği içeri alıyordu. Yağış esnasında, içeri su alan bu kapılar, dış etkilere karşı çok dayanıksızdır. Ancak, firmamızın seksiyonel garaj kapısı çeşitlerini, mükemmel sızdırmazlık özellikleriyle, dış etkileri tamamen engellemektedir. Özel filtreleriyle sızdırmaz özellikli olan bu kapılar, rüzgarın etkisini maksimum durdurmaktadır. Rüzgar etkisini tamamen durdurması nedeniyle, oldukça başarılı bir üründür. 

            Dekoratif görünümü ile, eski garaj ürünlerine göre çok daha dekoratif olan seksiyonel garaj kapısı ürünleri, binaların mimari yapılarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Dekorasyon konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz ürünlerle karşınıza çıkan firmamız, renk seçenekleri sunmaktadır. Özel poliüretan  yapısıyla, sıcağa ve soğuğa dayanıklı ürünlerimiz, güneşin soldurucu etkisine karşı dayanıklı özelliklere sahiptir. Yıkama işlemlerinde, temizlenebilir özelliklere sahip olan bu ürün, pratik ve etkili temizleme özelliklerine sahip olan ürünlerden biridir. Bakım ve onarımında profesyonel çalışma yöntemlerini tercih eden firmamız, hızlı ve etkili çalışma hizmetlerini en iyi şekilde sunmaktadır. Garaj kapısı çalışmalarında adından sıkça söz ettiren firmamız, garantili montaj ve tamir işlemleriyle, güvenilir hizmetler vermektedir. 

Otomatik Garaj Kapısı
Otomatik Garaj Kapısı

Otomatik Garaj Kapısı
            Evinizde, bahçenizde, iş yerinizde, garajınızın güvenli kapalı ve kolay açılır kapanır olmasını istiyorsanız otomatik garaj kapısı tercih etmelisiniz. Yeni imar yönetmeliği ile birlikte binalarda garajların zorunlu hale getirilmesi beraberinde güvenlik sorularını da birlikte getirmiştir. Binaların altına yapılacak garajlarda bahçeli evlerde veya iş yerlerinde kurumsal alanlarda garajlarınızın korunması bize emanet. Otomatik garaj kapısı sistemlerimiz ile her alana ve çevreye uygun garaj kapısı ihtiyacınızı karşılıyoruz.

Otomatik garaj kapısı tercihi nasıl olmalıdır. 

            Otomatik garaj kapıları sizin kullanım alanınıza bağlı olarak farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Güvenliği ön planda tutmak istiyorsanız kullanacağınız otomatik garaj kapısı daha kalın ve güvenilir olmalıdır. Firmamızın sunduğu çözümler arasında güvenliğin ön planda olduğu kalın ve dayanıklı garaj kapısı modellerimiz bulunmaktadır. Her alanda kullanıma uygun olan ve estetikten ödün vermeyen garaj kapıları ile aracınızda iken kapıyı uzaktan kumanda ile açıp kapayabilirsiniz. Kullanılan otomatik garaj kapısı sisteminde en önemli noktalardan biride otomatik durma özelliğinin bulunması. Tehlikeyi sensörleri ile algılayıp otomatik durabilen garaj kapıları ile güvenlikten yana kafanız rahat olacaktır. Kullanacağınız alana göre sade veya daha farklı desenlere sahip bir kapı modeli arasında tercih yapmak tamamen size kalmış. Özel yaşam alanlarınızın güzel ve hoş görüntüsünü bozmadan garaj kapısı taktırabilmek artık mümkün.

Otomatik Garaj Kapısı
Otomatik Garaj Kapısı

Sunduğumuz çözümlerin artıları nelerdir

            Garaj kapısı isteyen müşterilerimiz için sunacağımız modeller istenilen renk desen ve büyüklüğe göre yapılabilir olacağından estetik bir görünüme sahip olacaktır. Bu sebeple binaların ve evlerin yanında veya altında kötü bir kapı görünümünden sakınılmış olacaktır. Otomatik garaj kapısı sistemlerimiz hırsızlık olaylarına karşı korumalıdır. Dışarıdan alınabilecek herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklı olan kapılar anahtar ve yetkili uzaktan kumanda olmadan asla açılmamaktadır. Otomatik Garaj Kapısı Dışarıdan ne şekilde zorlanırsa zorlansın kapıların açılması mümkün değildir. Sizlere sunmuş olduğumuz kapılar en son kalite olup garantili ürünlerdir. Satış sonrası uzun zaman boyunca her hangi bir sorun yaşamayacağınız otomatik garaj kapıları ile kaliteyi ve müşteri memnuniyetini amaçlıyoruz. Otomatik Garaj Kapısı konusunda en önemli detaylardan biride kapıyı kapatıp açacak olan motorlardır. Garaj kapısına takılacak motorun sağlamlığı gücü ve dayanıklılığı kapının ömrünü uzatıp kullanımı da kolay hale getirecektir. Motorlarımız son derece kaliteli  olup  uzun yıllar sorun çıkarmamaktadır. Satış sonrası sunduğumuz bakım onarım hizmetleri ile de siz müşterilerimizin yanındayız. En iyi kalite profesyonel işçilik alanında uzman ve deneyimli kadro ile en uygun fiyat garantisini birleştirip siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kollu Bariyer Sistemleri
Kollu Bariyer

Kollu Bariyer
Kollu Bariyer Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

            Kollu bariyer sistemleri hepimizin bir şekilde gördüğü otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemlerin genel adıdır. Ülkemizde ve dünya da farklı amaçlar için farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu sebeple kollu bariyer sistemlerinin genel olarak nerelerde kullanıldığından kısaca bahsetmek gerekirse karşımıza şöyle bir sonucun çıktığını görürüz.

            Kollu bariyer sistemleri, geçişleri, giriş ve çıkışları kontrol altında tutmak istenen her araçların girdiği yerde kullanılabilen bir sistemdir. Kollu Bariyer Bu yönü ile otoparklar, otel site vb. mekanların giriş çıkışları, belediyenin belirlediği alanlara giriş çıkış işleri vb. birçok yerde kendine kullanım alanı bulmaktadır. Bu yönü ile kollu bariyer sistemlerinin birçok kullanım alanı vardır.

Kollu Bariyer Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

            Firmamızın, siz değerli müşterileri için tedarik ederek, montajını yaptığı ve kullanıma sunduğu kollu bariyer sistemlerinin sağladığı avantajlar kurulumunu yapıldığı işletmeden işletmeye farklılık göstermektedir. Kollu bariyer sistemlerimiz ile sizlerde işletmelerinize katma değer sağlayarak, bu konuda ortaya çıkabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Kollu Bariyer Özellikle giriş ve çıkışları kontrolünüz altında tutarak bu konuda ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesinde önemli bir adım atmış olursunuz. Ayrıca bu sistem ile araçla girilmesi yasak olan ancak belli araçların girmesine izin verilen alanlara araç giriş ve çıkışlarını sağlayarak, kaçak geçişlerin önüne geçmiş olursunuz. Girilmesinde yetki istenen alanlara giriş çıkışların kontrolünün yapılmasında, kollu bariyer sistemleri sizlerin işlerini kolaylaştırmaktadır.

Kollu Bariyer Sistemleri
Kollu Bariyer Sistemleri


Kollu Bariyer Sistemlerinin Kullanılma Sebepleri Nelerdir?

            Kollu bariyer sistemlerinin kullanım amaçlarının en önemlisi hiç şüphesiz giriş ve çıkışlarda kontrolün, düzenin sağlanmasıdır. Böylece girerken ve ya çıkarken belli bir sıra, düzenin olması gereken alanlarda bu sıra ve düzeni sağlamak adına bu sistemler ortaya çıkmıştır. Eğer bu sistemler kullanılmamış olsaydı, hiç şüphesiz girilmesine yetki gereken alanlara herkes rahat bir şekilde girip çıkarak, orasının güvenliğinin sağlanması konusunda büyük sıkıntılar boy gösterebilirdi. Özellikle katlı otopark ve ya açık otoparkların çıkışlarında kaçak geçişlerin önüne geçilemez ve otopark işletmesi sıkıntıya girebilirdi. Kollu Bariyer Bunun dışında özellikle belediyelerin belirlediği araç trafiğine belli zamanlarda açık belli zamanlarda kapalı olan yollarda giriş ve çıkışlar düzensiz olur ve birçok araç sahibi yasak olduğu zamanda buralara girebilme şansını yakalayabilirdi. Tüm bu düzensiz durumu, belli bir düzene girmesini sağlayan kollu bariyer sistemleri ile sizlerde işletmelerinizin güvenliğini, araç giriş çıkışlarını düzenleyebilirsiniz. Bu konuda firmamız öncü konumda olmayı, yeniliklere ve en son gelişmelere ayak uydurarak bu konuda siz değerli müşterilerinin isteklerini karşılamak için çalışmalarını yılmadan sürdürmektedir. 

Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk

Otomatik Kepenk
            Kepenk teknolojisi, günümüz şartlarında çok gelişti. Eski model kepenkler, artık demode oldu ve yerini yeni teknoloji kepenklere bıraktı. Ancak firmamız etkili kepenk modelleriyle, müşterilerinin isteğine göre kepenk tedarik etmektedir. Kepenklerin mükemmel ve etkili bir şekilde kullanımını sağlayan firmamız, en iyi çözümlerle, kepenk ihtiyacını karşılamaktadır. 

Her Dekor İçin Kepenk

            İş yerinizin dekoruna göre kepenk üretebilen firmamız, hızlı ve etkili kullanım özelliklerine sahip olan kepenkleri, pratik bir şekilde üreterek, montajlamaktadır. Bu montajlama hizmetinin mükemmel olması için, işin uzmanı kişileri tercih etmektedir. Konusunda söz sahibi olan firmamız, renk seçenekler ile kepenk ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Kepenkler ve Çeşitleri

            Kepenkler, içi boş, içi dolu profillerden üretilmektedir. Bu profillerin birbirleriyle kenetlenmesi sonucunda oluşan kepenkler, üst kısımdaki tamburda toplanmaktadır. Bu kepenkler Otomatik Kepenk olarak bilinmektedir. Stor kepenk denilmesinin nedeni, kepenklerin perde gibi üst ruloda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Alüminyum olan ve içi boş olan kepenkler, dış etkenlere dayanıklıdır ve dışarı kapılar için özel olarak tasarlanmıştır. İçi dolu olan ve dayanıklılığı daha az olan kepenk çeşitleri, iç mekânlar için tasarlanmıştır. Ortasında pencere olan kepenkler ise, dışarıdan iş yerlerini içerisi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Bu pencere modelleri isteğe bağlı bir şekilde oluşturulmaktadır. 

            Kumandalı ve manuel olarak üretilebilen bu kepenk çeşitlerinde, kumandalı çeşitler daha çok rağbet görmektedir. Parçalı olduğu için, parçalardan birinin arızalanması durumunda, ekiplerimiz kepenkleri tamir edebilmektedir. Eski kepenk sistemlerinde tek parça saç vardı ve bu saç zamanla esniyordu. Otomatik Kepenk Sonuç olarak kepenklerin inmesi ve çıkması, sorun oluşturmaya başladı. Ancak bu yeni kepenk sisteminde, bu sorun yaşanmamaktadır. Kepenkler belirli bir hızda açılıp kapanmaktadır. Bu nedenle kepenklerin açılması ve kapanması, sorun oluşturmamaktadır. Kullanışlı ve etkili çalışma yöntemleriyle çalışan firmamız, pratik ve etkili çalışma kategorisinde, en iyi ve en etkili çözümleri sunmaktadır.

Otomatik Kepenk Sistemleri
Otomatik Kepenk Sistemleri

            Her mekân için dekoratif kepenk seçimi gerçekleştirebilen firmamız, iş yerinizin dekorunu bozmadan, iş yeri dekorunuzla tam uyumlu kepenk seçeneklerini, sizler için sunmaktadır. Dışarıdan gerçekleşen gösteri ve şiddet olaylarında, iş yerinizi mükemmel korur. Isı yalıtım özelliği ile dışarının etkisini içeri almaz. Dışarının tozu ve kiri yine dışarıda kalır. Bu özelliği ile iş yerinizin korunmasını sağlar. Özel conta sistemiyle, yapıldığı için, yağmur, kar ve benzeri durumlarda, içeriye su almaz ve etkili bir koruma sağlar. Bu yönüyle, Otomatik kepenk sistemleri ürünleri, çok kullanışlıdır ve maksimum koruma sağlar. Kullanışlılık bakımından oldukça etkili özelliklerde kepenk üretimini, müşteri isteğine göre, üretmekteyiz. 

Nice Türkiye - Rs Otomasyon
Nice Otomasyon

Nice Otomasyon

1990’lı yılların başında İtalya’da kurulan Nice, sunduğu otomasyon hizmetleriyle dünyanın birçok ülkesine hizmet veriyor. Müşterilerin daha konforlu, kolay, engelsiz bir dünyada yaşaması felsefesiyle iş ürünlerini geliştiren Nice, Türkiye’de otomatik kapı, garaj, kepenk ve tente denince akla gelen ilk firmalardan biridir. Nice, ülke geneline yayılmış geniş şube ağı ve sunduğu aktif teknik servis hizmetleriyle de isminden övgüyle söz ettiren şirketlerden biridir. Nice Otomasyon Hem evlerin hem apartmanların hem sitelerin hem de iş yerlerinin ihtiyaç duyduğu otomatik sistemlerin en önemli adresi olan Nice, ürünlerin görsel tasarımlarına önem vererek estetik görünen ürünler sunuyor. Ürünlerinde yüksek kalite ve uzun süreli kullanım hedefi için müşteriyi sonuna kadar bilgilendirmeyi önemseyen şirket, müşteri hizmetleriyle de öne çıkıyor.

Nice Kolaylık Ve Konfor Sunuyor

İnternet ve teknolojinin akıl sınırlarını zorlayan gelişimini izlediğimiz bugünlerde otomatik sistemlerin hem sanayilerde hem hizmet amaçlı yayılmasına şahit olmaktayız. Daha fazla vakit kaybını önlemek için ve daha kaliteli yaşam standartlarına erişmek için otomatik sistemler vazgeçilmez noktaya doğru ilerliyor. Nice Otomasyon İşten gelince garaj kapısının otomatik açılmasını isteyenler, işyerlerinin kepenklerini otomatik sistemlerle kolayca açıp kapayanlar, ev panjurlarını tek dokunuşla telefondan veya sensörlü cihazlardan halletmek isteyenler bu teknolojileri çoktan kullanmaya başladı. Artık telefon uygulamalarına da entegre olabilen sistemlerle bilim kurgu çağına resmen girmiş bulunuyoruz. Nice şirketi müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak onlara ihtiyaçları olan ürünleri tek tek tanıtıp hangi ürünün nasıl çalıştığını ve ne derece verimli olacağını anlatır. Daha kolay, daha güvenli, daha hızlı bir çağın gereği olan otomasyon sistemlerini, çağın gereklerine uygun şekilde evlere, işyerlerine entegre eden Nice otomasyon hizmetleri, pek çok müşteri için vazgeçilmez durumda.

Farklı Müşteriler Farklı Çözümler

Otomasyon sistemler çoğu müşteri için konfor ve kolaylık anlamına gelse de bazı müşteriler için zorunlu konumda yer alır. Özellikle engelli ve yaşlı müşteriler normal insanların kolayca yaptığı şeyleri yapamazlar veya yaparken çok zorlanırlar. Nice Otomasyon İşte bu durumda olanlara özellikle faydalı olan, tek dokunuşla çalışan akıllı ev sistemleri hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Başkalarından yardım istemeyi düşünmeyenlerin kolaylıkla tercih edeceği bu çözümler engelsiz bir yaşamın çok da zor olmadığını vurguluyor. Özellikle Nice bina otomasyonu ile tek tuşla açılıp kapanan panjurlar, otomatik kapı sistemleri en çok tercih edilen ürünlerden. Aynı şekilde yaşlı veya hasta olduğu için her işi her durumda yapamayacak kişiler de otomatik sistemlerle yaşam kalitesini arttırıyor.

Daha Hızlı Bir Yaşamın Vazgeçilmezi, Otomasyonlar

Özellikle çalışan kesim, her zaman vakit azlığından şikayet eder ve şikayetlerinde oldukça haklıdırlar. İş yerini bir an önce kapatıp eve gitmek isteyen bir esnaf kepenk çekmek için dakikalarca uğraşmak istemez. Arabasını evinin veya apartmanının garajına park etmek isteyen bir çalışan arabadan inip kapıyı açıp tekrar arabaya binip garaja park etmek istemez. Çalışan bir kadın eve yorgun geldiğinde evinin panjurlarını tek tek kapatmak istemez. İşte bütün bu sorunlara geliştirdiği teknolojilerle çok hızlı çözümler suna Nice, müşterilerine vakit kazandırarak kendilerine ve ailelerine ayıracak daha fazla vakit sunar. Bu tür teknolojilerin önemini de en çok vakit azlığından yakınan kişiler bilir.

Geleceğin Dünyası İçin Otomatik Sistemler

Nice sunduğu ürünler ve çözümlerle geleceğin dünyasını şimdiden müşterilerinin ayağına getiriyor. Her şeyin kendiliğinden yürüdüğü ve insan yaşamının çok daha iyi standartlara yaklaştığı bir dünya için etkili çözümler sunan Nice, müşterilerin ihtiyaç duyduğu raylı, otomatik, bariyerli kapı ve pencere sistemlerini en uygun fiyatlarla sunuyor.

Nice Türkiye - Rs Otomasyon
Nice Türkiye – Rs Otomasyon
Fotoselli Döner Kapı
Fotoselli Döner Kapı

Fotoselli Döner Kapı

Fotoselli kapılar günümüzde her çeşit bina için normla bir özellik haline gelmiştir. Kapıyı açmak için herhangi bir fiziksel güç harcanmamaktadır. Kapının geçiş alanına girdiğinizde, girer girmez sizi algılayacak ve kendiliğinden açılacaktır. Sıklıkla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanan fotoselli kapı, aynı zamanda cam kapılara da uygulanabilme özelliğini taşımaktadır.

Fotoselli Kapıların Özellikleri

Fotoselli döner kapılar, halk arasında otomatik kapı olarak da bilinmektedirler. Kapının üst bölümüne yerleştirilen fotosel sisteminden dolayı bu ismi almıştır. Bu sistem, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuştur. Dirençlerin özelliği, ışığı insan gözüne benzer bir yöntem ile algılama yeteneğidir. Fotoselli Döner Kapı Bu algılama ile kontrol sistemi kapıyı harekete geçirir. Aynı zamanda fotosel, çevresindeki ışık değişimlerine karşı duyarlıdır. Bunun olası zararlarını yok etmek için, LDR denilen dirençler siyah tüplerin içine uygulanır ve böylece fotoselin görüş açısı arzu edilen alanla sınırlandırılır.

Fotoselli Döner Kapıların Tarihi Hakkında

İlk olarak 1881 yılında döner kapı patenti, Almanya’da soğuk havayı geçirmemektedir diye verilmiştir. Sonra yine 1881 yılında, fırtına kapısı olarak patent alan kişi, Philadelphia’da Van Kannel adlı kişidir. Çizimlerine bakıldığında eşdeğer üç kanattan oluşan döner kapı patent dosyasında bulunmaktadır. Bunun yanında, kapı menteşeli yapı üstünde oldukça fazla avantajlara sahip olup, bina içine toz, yağmur, rüzgâr ve kar girişini engellediği notlar göze çarpmaktadır. Ayrıca kapı kendiliğinden çarpmaz, rüzgâr tarafından açılmaz ve insanlar eş zamanlı olarak hem girip hem de çıkabilmektedirler. Patentte sistemin sokak seslerinden de etkilenmediği bulunmaktadır. Aynı zamanda patentte uzun nesnelerin nasıl geçeceğine dair bilgiler yer almaktadır. Van Kannel’in sahip olduğu fobisi dolayısıyla patent döner kapı olarak betimlenmez. Dünyanın ilk ahşap döner kapısı Manhattan’daki Times meydanında bulunan bir restorana 1889 yılında kurulmuştur.

Fotoselli Döner Kapıların Çeşitleri

Fotoselli döner kapılar genel olarak yaya trafiğinin fazla yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Örneğin; havalimanları, süpermarketler, alış veriş merkezleri, fabrikalar, oteller ve hastaneler bu kapıların yaygın olarak kullanıldığı yerler arasındadır.

Fotoselli Döner Kapı
Fotoselli Döner Kapı

Fotoselli döner kapı çeşitleri;

Eğimli otomatik kapı

  • Prizmatik fotoselli kayar kapı
  • Kendiliğinden hava perdeli otomatik kayar kapı
  • Medya panelli otomatik kayar kapı

Fotoselli döner kapılar 4 ana sistem ile çalışır:

1. Kapıya yaklaşan objeyi algılama sistemine Radar sistemi de denilir. Algılama sistemi, kızılötesi frekanslar ve mikrodalga ile çalışmaktadır. Aygıt, objeyi algıladığı anda gereken düşük voltajda elektrik sinyalini kontrol paneline göndermektedir.

2. Kapının beyni, kontrol paneli yönetim sistemidir. Bu sistem, otomatik kapının en yaygın olan 5 fonksiyonunu yönetmektedir. Piyasanın 1 numarası olmasının nedeni, uzaktan kontrol edilebilme özelliğini taşımasıdır. Kontrol paneli, kapının en üst kısmının ana gövde profili içerisinde yer alır.

3. Ana malzemesi alüminyum profilleri olan sistem, kanat profilleri sistemidir. Kanatların ağırlığı, otomatik kapının performansı ile aynı doğrultudadır. Otomasyonun 100-120 kg ağırlığına sahip kanatları taşıyabilmesi gerekmektedir.

4. Fotoselli döner kapıların en önemli unsuru, motor ve yürütme grubu sistemidir. En yaygın kullanılmaya başlanan motorlar, dekoderli motorlardır. Motor ile yürütme grubu birbiri ile doğru orantılı olarak çalışmaktadır. Motor ve yürütme grubunun performansına göre belirlenen özellikler, ağırlık ayarı, hız ayarı ve birçok benzer özelliklerdir.

Manuel Döner Kapı ve Çeşitleri

Özel tasarım ve ihtiyaca göre üretilen manuel döner kapı, özel teknik donanım ile üretilmektedir. Aynı zamanda montaj ve servis süreci de takip edilmektedir. Manuel döner kapı çeşitleri; manuel, yarı otomatik ve otomatik döner kapıdır. Manuel döner kapının belirlenmesinde etkili olan özellikler; kullanılabilirlik, verimlilik, güvenlik ve estetiktir.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Döner Kapı İstanbul

Döner Kapı İstanbul

Bulunduğu mekânlara şık ve etkileyici bir görüntü katan döner kapılar; otel ve alışveriş merkezi gibi alanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Genel olarak lüks mekânların birçoğunda döner kapılarla karşılaşabilmek mümkündür. Bu giriş sisteminin şıklık dışında sağladığı birçok avantaj da vardır. Özellikle döner kapılar sayesinde büyük bir ısı tasarrufu sağlanır. Sıcak havayı içeride tutan döner kapılar, soğuk havanın iç kısma ulaşmasını engeller. Bu durum yaz aylarında da sıcaklardan korunmak için büyük avantaj sağlar. Döner kapıların, yoğun insan akışının olduğu mekânlarda hareket kolaylığı sağladığını da belirtmek gerekiyor. Bilhassa alışveriş merkezi gibi yoğun kalabalığın olduğu mekânlarda döner kapılar daha işlevsel olacaktır. Döner kapıların imalatı, montajı ve tüm bakım işlemleri için hizmet veren firma; garantili hizmetleriyle mekânlara şık bir görüntü katıyor. Farklı modellerde döner kapı üretimi yapan şirket, mekânlara uyumlu olacak bir şekilde montaj işlemlerini yapıyor.

Döner Kapı Fiyatları

Döner kapılarda ihtiyacı karşılamak amacıyla birçok farklı model bulunuyor. Bu kapı sistemlerinde uygulanan fiyatlar, satın alacağınız modellere göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca mekânların kapı girişlerinin büyüklüğü de bu durumda önemli olacaktır. Döner Kapı İstanbul Her zaman için tüketicinin taleplerini göz önünde bulunduran firma, en uygun fiyat avantajlarını sizlere sunmaya gayret ediyor. Döner kapı fiyatları, kullanılan yere veya modele göre değişse de; kalitesi aynı şekilde kalacaktır. Bu alanda yüksek bir mühendislik deneyimine sahip olan firma, yüksek standartlarda üretim yapıyor.

Manuel Döner Kapı
Manuel Döner Kapı

Döner Kapı Modelleri

Döner kapı modelleri, insanlardan gelen taleplere göre çok farklı şekillerde olabiliyor. İşlev ve şıklık bakımından herkesin farklı zevk ve beklentileri olabiliyor. Firmalar bu nedenle çeşitliliği yüksek tutmaya çalışıyor. Farklı modelleri ile her müşterinin isteklerine uygun hareket etmeye çalışan firmada, otomatik döner kapıların yanı sıra birçok model de mevcuttur. Fotoselli döner kapı modellerini de başarılı bir şekilde üreten firma, daha küçük ve geniş olmayan mekânlara da hizmet veriyor. Tek kanatlı kapılar olarak bilinen fotoselli kapılar, ofis tarzı mekânlarınızda giriş ve çıkışların daha rahat olmasını sağlar.

Döner Kapı Nerelerde Kullanılır?

Döner kapıların kullanımının son zamanlarda çok arttığını görüyoruz. Bunun temel nedenleri; ısı tasarrufu, giriş kolaylığı ve şıklıktır. Bu bakımdan alışveriş merkezleri, hastane ve adliye gibi giriş çıkışların yoğun olduğu mekânlarda bu sistem sıkça kullanılır. Ayrıca tıbbi alanlarda da güvenlik açısından bu sistemler sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Döner kapılarda herhangi bir acil durumda, her iki yöne de dönüşü engelleyen bir güvenlik kilidi sistemi bulunuyor. Bu durum alışveriş merkezi ve adliye gibi mekânlarda güvenliği sağlayan en önemli unsurlar arasında yer alır.

Döner Kapı Nasıl Yaptırılır?

Döner kapı imalatı ve montajı için hizmet veren birçok farklı firma vardır. Özellikle bu sistem son zamanlarda büyük talep gördüğü için, hizmette bulunan firma sayısının da arttığını görebilirsiniz. Gerekli tüm teknolojik donanımlara ve uzman ekiplere sahip olan firma, tüm imalat işlemlerini gerekli olan en kısa sürede yapıyor. Firmayla irtibat kurduğunuz zaman öncelikle mekân üzerinde hızlı bir inceleme yapılır ve daha sonra mekân boyutlarına uygun olarak döner kapı üretimi yapılır.

Döner Kapı Ne İşe Yarar?

Döner kapıların en büyük faydası, insan kalabalığının çok olduğu mekânlarda giriş ve çıkışları rahatlatmasıdır. Otomatik bir hızda çalışan döner kapılar, düzenli bir şekilde mekâna giriş sağlar. Bunun yanı sıra bulunduğunuz mekânlara soğuk ve sıcak havanın dışarıdan girişini engellemek amacıyla bu sistemden yararlanabilirsiniz.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Döner Kapı Fiyatları

Döner Kapı Fiyatları

İnsanlığın var oluşundan itibaren insanlar barınaklara ihtiyaç duymuşlardır. Barınma ihtiyacının ortaya çıkmasının temel nedeni ise dış etkilerden korunmak istenmesidir. Olumsuz hava şartlarından korunmak, başka canlılara karşı korunmak için insanlar asırlardır barınaklar yapmaktadır. İnsanlar her geçen zamanda yaptıkları barınakları geliştirmişler ve artık korunmak için değil de lüks ve gösteriş için yapılar yapılmaya başlanmıştır. İnşaat sektörü de her geçen gün ihtiyaçlara göre değişmektedir. Mekânların daha güzel ve estetik görülmesi için değişik dekoratif inşaat malzemeleri kullanılmaktadır. Döner Kapı Fiyatları Yapılan barınaklar eskiden daha basit ve sade idi. Artık insanların güzel yapılara sahip olabilmeleri için birçok değişik yöntemler ile evlerini güzelleştirmektedir. Oda sayılarının fazla olması, mutfak bölümünün önemi ve kat sayısı gibi durumlar insanların sahip olmak istedikleri yapıları belirlerken konumunun da artık çok önemlidir.

Evlerde kapıların önemi

İnsanlar evlerine ilk giriş için önemli olan giriş kapısıdır. Evde yaşayanların güvenliği için oldukça önemli olan kapılar, güçlü malzemelerle yapılarak, her türlü tehlikelere karşı bir önlem niteliğindedir. Döner Kapı Fiyatları Çelik kapıların yaygın olarak kullanıldığı malzemeler evler için vazgeçilmezdir. Güvenlik açısından oldukça etkili olan bu kapılar güçlü malzemeler ve kilit sistemlerinin gelişmesi ile çok güvenilirdir. Her türlü hırsızlık faaliyetlerine karşı bir önlem niteliğinde kapılarımızı çelik kapılar tercih etmek doğru bir seçenektir. Tabi bunun yanında artık insanların yeni kapı alırken tercihlerini değiştirecek kapılar arasında görsellikte oldukça etkilidir.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Gösterişli kapılar

Gösterişli kapılar genellikle lüks mekânlar için kullanılsa da evlerinin giriş kapısının güzel görünmesi içinde tercih edilmiştir. Otel gibi mekânlar için genellikle döner kapı sistemleri kullanılmıştır. Güzide mekânların vazgeçilmezi olan döner kapı sistemleri görsellik ve kullanış bakımından oldukça etkilidir. Mekânların daha estetik ve güzel görünmesi için tercih edilen bu kapı sistemleri konfor açısından birçok artı getirecektir. Özel mekânlara gelen misafirlerin de oldukça ilgisini çekmektedir. Döner kapı sistemleri takılan mekânlar ayrı bir kalite gösterişi yapmaktadır.

Döner kapılar

Genellikle oteller ve büyük şirket binalarının girişlerinde kullanılan döner kapılar, çalışma mekanizması sayesinde enerji tasarrufu yapar. Kapıların açık kalması gibi bir durumun söz konusu olmayacağı bu kapı sistemleri yazın ısınma ve kışın soğuma gibi durumlar karşısında korunaklıdır. Enerji tasarrufu sağlar. Kapılar hiçbir zaman açık kalmaz. İçerideki hava akımı sabit kalır. Döner kapılar giriş ve çıkışta konulan sensörler sayesinde çalışır. Farkı kapı sayısı yani kanatlar seçenekleri ile birçok imkân sunmaktadır. Oteller döner kapı tercihlerini genellikle iki kanat olarak seçmektedir. Bunun nedeni ise bavul ve çanta gibi eşyaların içeriye kolaylıkla sokulmasıdır.

İstanbul Döner Kapı İşi Yapanlar

Ülkemizin en büyük ve en kalabalık şehri olan İstanbul milyonlarca insanın yaşamasına olanak sağlamaktadır. Bu olanakları çok olmasının neticesinde yapı sayısını da artırmıştır. Kapı işleri yapan birçok firma mevcuttur döner kapı İstanbul tercihi oldukça çoktur. İnşaat sektörünün çok gelişmiş olduğu İstanbul için döner kapı işi oldukça önemlidir. Her evin bir kapısı olmak zorundadır. Özel tasarım kapılar sayesinde evlerimiz daha güzel ve güçlü görünmektedir. İş yerleri ve büyük otellerde yapılan döner kapı sistemleri de İstanbul da bu işi yapanların artışına neden olmuştur. Döner kapı almak isteyenlerin ilk akla geleceği soru nereden alabilir sorusudur. İstanbul da yaşayan bir kişi döner kapı İstanbul sayesinde kapı temini sağlayabilir. Uzman ekiplerin sağlam işçilik ve kaliteli malzemeler sayesinden işini yapan ustaların yaptığı döner kapı sistemleri uzun garanti süreleri sayesinde ilgi çekicidir.