Döner Kapı

Döner Kapı

Genellikle büyük binalarda, avm ve otellerde döner kapı tercih edilir. Döner kapı tercih edilme nedeni her ne kadar görsel olarak ihtişamlı olduğu gibi düşünülse de asıl kullanım ve tercih sebebi enerji ve ısı tasarrufudur. Döner kapılarda, döner kanatlar soğuk havanın içeri girmesini engeller. Normal kapılarda her açılıp kapanışında içeride ki hava değişimi sebebi ile klima ve diğer ısıtıcılar sürekli devreye girdiğinden enerji ve ısı kaybına neden olur. Bu nedenle insan giriş ve çıkışı yoğun olan yerlerde binada yarattığı görsel güzelliğin yanı sıra tasarruf açısından önemlidir.

Döner Kapı Kullanım Alanları

Döner kapı modellerimiz genellikle insanların çok giriş yaptıkları ve sürekli yoğun olarak kullanılan alanlarda tercih ediliyor. Örneğin hastanelerde, iş merkezleri, hava alanı, kamu binaları, büyük site girişlerinde, avm ve otellerde öncelikli olarak güvenlik açısından ve daha sonra enerji tasarrufu, ısı kaybı önlemek amaçlı olarak tercih edilir.

Firma Hizmetlerimiz Nelerdir?

Şirket bünyesinde verdiğimiz hizmetler arasında, projelendirme, imalat, montaj, saha kontroller, iş bitiminden sonra servis hizmeti ve yapılan işlere garanti verilir. Bu hizmetler verilirken çalışan personel deneyimli, kalifiye eleman olması yanı sıra projelendirme aşaması teknik personel tarafından gerçekleştirilir.

Döner Kapı Sistemlerimiz

Firmamızın müşterilerine sunduğu döner kapı sistemleri arasında manuel döner kapı modelleri, kristal otomatik döner kapılar, otomatik döner kapılar gibi seçeneklerimiz mevcuttur. Bunların hepsi kullanım açısından pratik olduğu gibi firmamızın garantisi altındadır.

Kristal Otomatik Döner Kapılarımız

Şeffaf görünümde olan bu kapılarımız, kapı gövdesinin üst tarafından iki parça halinde temperli cam olup tavan kısmı inox cam tutucularla bombeli olan sabitlere güvenli bir şekilde tutturulur. Müşteri tercihine bağlı olarak 3 veya dört kanatlı olarak üretebiliyoruz. Kapının motor ve elektrik aksamı ise kapının zeminin, paspasın altında özel bir bölmede gizli olur. Kanatlar lamine cam ve kapının genel konseptine uygun biçimde orta kısımda kaide olmaksızın cam cama birleştirme yapılır. Ancak hava akımının izole edilebilmesi için zorunlu olarak kanatların etrafında fırça tutucu profiller bulunur. Kanatlar acil durumlarda katlanma özelliğine sahip olup katlanarak geniş açıklık sağlanabilir. Yarı otomatik, tam otomatik ve manuel olarak imal edilebilir.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Otomatik Döner Kapılarımız

Otomatik döner kapılarımız esneklik açısından ve fonksiyonellik açısından yapıların görünümünü ve kullanımını etkileyen ürünlerimizden biridir. Bu kapı modellerinin manuel kapı modellerinden farkı giriş ve çıkışlarda enerji tasarrufu ve en önemlisi insan geçişlerinde bulunan radar sayesinde güvenliği en üst seviyede sağlar. Otomatik Döner Kapı Elektrik kesilmesi gibi durumlarda manuel kapı özelliğine dönüşebildiği gibi panik durumlarında kanatların tamamen katlanarak açılması ve en önemlisi ise engelli kişilerin geçişlerinde yarım hızla dönüş yapılabiliyor olması açısından en kullanışlı ürünlerimizden biridir. Kilitleme sistemi manuel olan bu kapılarımızda opsiyonel olarak elektro mekanik olarak da uygulanabilir.

Manuel Döner Kapı

Firmamızın ürettiği görsel güzellik açısından ve enerji tasarrufu sağlanması bakımından en ekonomik çözümlerden biri manuel döner kapılardır. Binalarda sıcak ve soğuk havanın temasını kesmek için iç ve dış bağlantıları keser. Binalarda bu kapı bulunduğu takdirde elektrik enerji kullanımı gerektirmediğinden bir hava perde gerektirmez ve oldukça ekonomiktir. Kapıda kullanılan mekanizmanın rutin olarak bakımı yaptırıldığında uzun yıllar kullanılabileceği gibi arıza verme durumu da oldukça düşüktür. Bu manuel kapılarımızın en önemli özelliklerinden birisi istendiği durumlarda otomatik döner kapıya çevrilebiliyor. Oldukça kısa sürede yapılabilen bu durum sadece kapının kanopi kısmına bir sistem ile otomatik kullanıma hazır hale getirebiliyoruz.