Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Otomatik Döner Kapı

Otomatik Döner Kapı
            Otomatik döner kapılar genellikle giriş çıkışın yoğun olduğu yerlerde kullanılırlar. Otomatik döner kapı patenti 1881 yılında alınmıştır. Döner kapıların en büyük avantajı mekânın içindeki ısının dışarı çıkmasını önlemektir, yani enerji tasarrufudur. Otomatik döner kapılar genellikle 3 veya 4 kanata sahip olurlar. Kanatların cam yapısı geçerken insanların birbirini görmesini ve boğucu bir kapalı alan hissini önler. 

Döner kapının avantajları nelerdir?

            Döner kapıların en büyük avantajı enerji tasarrufudur. Döner kapılar dışarıdaki soğuk havanın içeri girmesini ve içerideki sıcak havanın da dışarı çıkmasını önler. Döner kapıların çıkış sebebi budur. Döner kapılar aynı zamanda sessiz çalışması sayesinde de bir tercih sebebidir. İş hanları, oteller ve kamu alanları gibi çok yoğun bir giriş çıkışa sahip olan mekânlarda kapıdan çıkacak ses gürültü oluşturacaktır. Ancak döner kapılar bu gürültüyü önler.

            Döner kapılar aynı anda pek çok kişinin geçişine imkân sağlar. Bahsettiğimiz giriş çıkışın fazla olduğu alanlarda kapıların büyük olması ve geçişin rahat olması gerekmektedir. Böyle büyük tek yönlü kapılarda başka sorunlar (ses, ısı) çıkaracaktır. Döner kapılar dışarıdaki kirliliğin içeri girmesini önler. Aynı anda hem sürekli açık hem de sürekli kapalı bir kapı görevi gören döner kapılar dışarıdaki tozun ve pisliğin içeri girmesini önler. Kapının sürekli açık olduğu mekânlara nazaran temizlikten avantaj sağlar. 

Otomatik Döner Kapı

            Otomatik döner kapı yapıya kaliteli ve prestijli bir görüntü sağlar. Döner kapıların olduğu mekânlar insanlara kaliteli gelmektedir. Bunun sebebi döner kapıların estetik ve büyük oluşundan kaynaklanmaktadır. Büyük yapısına rağmen döner kapılar kaba bir görüntü oluşturmamaktadır. 

Otomatik döner kapılar nasıl çalışır?

            Manual döner kapılar kas gücü kullanılarak çalıştırılır. Ancak otomatik döner kapılar otomatik sensörler yardımı ile dönerler. Otomatik döner kapı standart insan geçişine uygun bir hıza sahiptir. Bu hız oluşabilecek kazaları önlemektedir. Aynı zamanda olabilecek ufak kazalarda döner kapı durdurulabilmektedir. 

Otomatik Döner Kapı

İnsanların yoğun olarak giriş çıkış yaptıkları alanlarda genellikle tercih edilen otomatik döner kapı güvenli olduğu, dışarıda ki soğuk havayı içeri almadığı ve gereksiz enerji sarfiyatını engellediği için tercih ediliyor. Normal kapı sistemlerinde kapı sürekli açılıp kapandığında klima ve ısıtma sistemleri havayı tekrar uygun koşullara getirmek için devreye girerek enerji sarfiyatına neden olur. Diğer bir tercih edilme sebebi ise özellikle büyük binalarda görsel olarak şık bir görünüm yarattığı içindir.

Otomatik Döner Kapı Sistemlerimiz

Otomatik döner kapı aslında sadece bir giriş kapısı olarak düşünülmemeli katlı ve geniş binaların prestijlerinin ilk kapısıdır. Otomatik döner kapı sistemleri enerji tasarrufu ve konfor sağlarken bir yandan güçlü ve etkileyici bir görünüm yaratır. Firmamız tarafından üretimi ve montajı yapılan otomatik döner kapı kötü hava koşullarında dahi problemsiz olarak çalışır. Güvenlik açısından son derce güvenli olan bu kapılar binalara estetik bir güzellik verirken elektrik kesintisi gibi durumlarda devre dışı kalmaz. Manuel kullanıma dönüşerek işlevi devam eder.

Otomatik Döner Kapıların Manual Döner Kapılardan Farkı

Manuel döner kapılarda giriş ve çıkış alanlarında sensör sistemi olmaması otomatik döner kapılardan ayıran farktır. Otomatik döner kapı sistemde bulunan bir motor sayesinde döner ve güvenlik sistemleri ile donatıldığından enerji tasarrufu sağlaması yanında insanların geçişlerinde güvenliği sağlayan bir üründür.

Otomatik Döner Kapı Özellikleri

Firmamız tarafından üretimi yapılan otomatik döner kapı iki ya da 3 en fazla 4 kanatlı olarak imalatı yapılır. Otomatik Döner kapı imalatında dikkat edilen konulardan biriside mümkün olduğu kadar en geniş iç hacmi ile insanların bagaj gibi hacimli eşyalarını taşımaları gerekli olduğu alanlarda önemli olan bir durumdur. 4 kanatlı olarak imal ettiğimiz döner kapı modellerimizde geniş ağızlı bir açıklık sağlanırken, e kanatlı olarak imal edilen modellerimizde daha büyük bir bölgesel boşluk yaratılabiliyor.

Otomatik Döner Kapı Teknik Özellikleri

Oldukça hassas davranılarak üretilen otomatik döner kapı modellerimizde 8mm çağında temperli cam, kanat kolları paslanmaz yatay veya dikey boru kol olup, enerji tasarrufu için led ve spot ışık ile aydınlatma sağlanır. Sabit bombeli camlar ise 4+4 lamine camdan imal edilir. Kapının üst kısmı alüminyum levha ile kaplamalı olduğu gibi istenildiği zaman açılarak mekanizma bölümünde kontrol ve bakım yapılabiliyor. Döner kapılarımızda uzaktan kumandalı konum seçme ile otomatik kilitleme sistemi de vardır. Yaşlı ve özürlü kişilerin kapıdan giriş ve çıkış yapmak istediklerinde yavaşlayan otomatik özelliği mevcuttur. Otomatik kapı sistemlerimizin en önemli özelliklerinden biri de sistemde bulunan acil durum butonu sayesinde panik durumunda kapının anında durması ve kapının kanatlarının elle ittirilerek döndürülmesini sağlayan sistemin bulunmasıdır. Müşteri memnuniyetini prensip edinmiş firmamız otomatik döner kapı sistemimizde elektronik emniyet sistemleri bulunur ve bunlar 4 adet topuk, 2 adet kenar kolon sensörleridir.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri
Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Otomatik Döner Kapı Hizmetlerimiz

Otomatik döner kapı imalat ve montaj aşamasında sonra firmamız yaptığımız işin garantisini verdiği gibi iş sonrası hizmetlerimiz e mevcuttur. Müşterilerimize en iyi satış sonrası hizmeti vermek amacı ile firma bünyemizde bulunan uzman ve deneyimli servis elemanlarımız herhangi bir durumda hemen müdahale gerçekleştirirler. İSO9001 Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan imalatımız da tüm işler kayıt altına alınır. Ayrıca yapılan işlemler ve hizmetlerin hepsi için uygun fiyat garantisi de veren firmamız avantajlı bakım paketleri de hazırlamış durumdadır. Firmamız tarafından yapılan döner kapıları uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilir.

Döner kapı çeşitleri nelerdir?

-Otomatik döner kapılar: Bu kapılar yukarıda bahsettiğimiz gibi sensörler yardımı ile dönerler. Kas gücüne ihtiyaç duymazlar.
-Manual döner kapı: Bu kapılar kas gücü kullanılarak döndürülür.
-Ortası vitrinli döner kapılar: Bu döner kapı çeşidinde kapının ortasında bir vitrin bulunur. Burada reklam verilebilir veya bir ürün sergilenebilir. İnsanlar vitrinin çevresinden dolaşarak içeri girerler / dışarı çıkarlar. 
-Çift kanat otomatik döner kapı: Bu döner kapılar yüksek kapasitelidir. Yalıtım görevini yerine getirirler. Kayar kapı ve dairesel şekilde açılır kapı sayesinde araba gibi büyük eşyalarında geçişine imkân verir. 
-Çoklu otomatik döner kapılar: Birden fazla otomatik döner kapının birbirine bağlanması sonucu oluşurlar. Bu kapılar birbirlerine uyumlu çalışır ve tam yalıtım sağlar. 
Özel tasarıma sahip döner kapılar: Bu döner kapı çeşidini kullanıcılar kendileri tasarlayabilir. Kullanım amacına bağlı olarak büyüklüğü, geçişi, kapı hızı, kapı yönü değiştirilebilir. 

Bft Yana Kayar Kapı Motoru

Bft Yana Kayar Kapı Motoru Farkı
            Yana kayar kapılar, büyük işlemler için çok kullanışlıdır. Büyük kapıları açma sorununu ortadan kaldıran bu kapılar, özel motoruyla otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Kapıda bekleyenlere çok büyük  kolaylık sağlayan kapı, giriş ve çıkışların çok olduğu yerlerde, son derece kullanışlıdır. Eski tek kollu bariyerler, elle açılırdı ve sürekli elle açmak, büyük sorunlara neden oluyordu. Ancak, şimdi bft yana kayar kapı motoru ile desteklenmiş kayar kapılar, pratik geçiş sağlamaktadır. Bu kapılarla, özellikle fabrikalarda geçişler çok kolay bir hale gelmiştir.

KULLANILDIĞI YERLER

            Yana kayar kapılar, büyük askeri alanlarda, sitelerde, fabrikalarda ve diğer benzeri bölgelerde, geçişin kolay olması için kullanılmaktadır. Kapı kısmının çökmesi veya su alması geçişi engellemediği için, son derece pratik bir kullanımı vardır. Pratik ve kullanışlı yapısıyla, bft yana kayar kapı motoru destekli kapılar, her zaman için tercih edilmektedir. En çok tercih edilen kayar kapı ürünleri içerisinde olan bu ürün, geniş servis ağı ile kolay kullanım sağlamaktadır. Yana kayar motorlu bu ürünler, özellikle fabrikalarda büyük araçların geçtiği noktalarda çok kullanışlıdır. Normal kapıların kullanılamayacağı bu yerlerde, bft yana kayar kapı motoru destekli kapılar, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 

Bft Yana Kayar Kapı Motoru

BFT FARKI

            BFT  teknolojisiyle üretilen yana kayar kapı motoru ürünleri, kapının ağırlığına göre üretilmiştir. Kapının uzunluğu ve ağırlığı fazla olduğu zaman, bu ağırlığı ve uzunluğu ileri geri itebilecek motorlar kullanılmıştır. Servis ağı ile desteklenmiş bu ürünler, birçok çeşitle üretilmiştir. BFT SP 3500, DEIMOS BT A600, Deımos 800 SR 14, Deımos 700 SR 18, Deımos Sr 14 Deımos 500 Sr 14 Deımos 500 SR 18, Icaron Fv, Icaro Nf, Ares 150025 gibi birçok yana kayar motor modeli üretilmiştir. Bu modeller 85 kg ile 25 kg arasındadır.  230 v 50 hrz elektrikle çalışan bu motorlar, kilit sistemli ve kontrol sistemlidir. Ayrıca 60 derece ile -15 derece arasında her hangi bir sıkıntı oluşturmaz. Dakikada 10 metre açma hızına kadar ulaşabilen bu motorlar, akü ile çalışma özelliğine de sahip motorlardır. Sınıfının en iyi motorlarıdır.

Bft Kapı Motoru

Güvenli Kapılar
            Anahtar kelimeler ile ilgili internette birçok açıklama bulabilirsiniz. Ve bft mantar bariyer, faac mantar bariyer gibi aldığınız işe ait anahtar kelimeler hakkında özellikleri, faydaları, kullanım alanları, neden tercih edilmelidir gibi detaylı bilgiler verilmelidir. Ürün açıklaması şeklinde hazırlanmalıdır. bft kapı motoru- 3 kere Kapı motoru sektöründe kendini kanıtlamış ve tercih edilen bir marka olan bft kapı motoru ürün kalitesi ve çeşitliliği konusunda Türkiye piyasasında yerini almıştır. Otomatik kapı sistemleri güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından çok fazla tercih edilmektedir.

            Bft kapı motoru çeşitleri, bahçe kapıları, iş yeri ve müstakil evlerin kapıları, garaj kapıları, mantar bariyerli kapılar, fotoselli, kumandalı veya manuel kapı sistemleri gibi birçok çeşitleri vardır. Birçok kurumsal firmaların ve kamu kurumlarının da çok fazla tercih ettiği bft kapı motoru güvenliğin sağlanması ve devamlılığı için çok fazla tercih edilmektedirler.

Bft Mantar Bariyer Sistemleri

            Mantar bariyer sistemleri kızılötesi ışınları yardımıyla çalışan bir güvenlik sistemi çeşididir. Çift taraflı algılama sistemiyle çalışırlar. En kısa sürede inip yine en kısa sürede kalkacak biçimde üretilen sistemlerdir. Elektrik kesintisinden ve voltaj hareketliliğinden etkilenmezler. Plaka tanıma algılama özelliğine sahip çeşitleri bulunmaktadır. Özel dış tasarımları sayesinde ışıksız karanlık alanlarda dahi fark edilebilir bir dış kaplama özelliğine sahip sistemlerdir.

Bft Kapı Motoru

Elektronik Kanatlı Açılır Kapanır Kapı Motor Sistemleri

            Bft kapı motoru sistemleri içinde elektronik olan kapı motorları da tercih edilen kapı motor sistemlerinden biridir. En kısa sürede açılma özelliğine sahip olan bu motorun özelliği ayarlanabilir olması, çarpmalara karşı etkilenmiyor olması temel özelliklerinden biridir. Bft kapı motoru Kapanış ve açılışlarda çok kısa sürede otomatik kilitleme özelliği ve hidrolik özelliği sayesinde hızlı çarpmalara karşıda son derece güvenlidir.

Yüksek Algılama Özelliğine Sahip Motor Sistemleri

            Fotoselli veya radar özelliği bulunan bu kapı motor sistemleri diğerlerinden biraz daha gelişmiş akıllı teknoloji özelliğine sahiptir. LCD ekranı sayesinde çok hassas algılama sistemine sahiptir. Bu kapı motor mekanizmaları birçok programlama yapılabilen, çok daha fazla güvenlik oluşturan özel tasarıma sahip kapı motorlarıdır.

            Birçok çeşitleri mevcut olan bft kapı motoru sistemleri, güvenliği sağlamaya yönelik hareketliliğin ve giriş çıkışların çok yoğun olduğu kurumlarda çok fazla tercih edilmektedir. Garantili ürün ve geniş teknik servis ağına sahip olması ve akıllı teknolojinin kullanılması çok kısa sürede uzaktan müdahale ile arızanın bulunup giderilmesi açısından da son derece ideal bir sistem olduğu söylenebilir. 

Bft Bariyer Servisi

Bft Bariyer Servisinin Önemi
            Bft markası önemli bir yere sahiptir. Özellikle de bariyer sistemleri farklı hareketli mekanizmalardan oluşmaktadır. Bundan dolayı bft bariyer servisi geri hizmet servisini önemsemektedir. Belli periyotlarla bu ürünlerin bakımı mutlaka yapılmalıdır. Çünkü bu bakımlar sonucunda ürünlerin ömrü uzun olacak ve kullanım güvenliği sürekli en üst düzeyde tutulacaktır. Aynı zamanda bft hizmet servisinde Türkiye’nin bir çok yerinden ulaşmak mümkün. 

BARİYER SİSTEMLERİ SERVİSİNDE DETAYLAR

            Baiyer sistemlerinde güvenilir ve kaliteli ürün üretilmesine devam eden firma, ürün satışından sonra da hizmet sunmayı devam etmektedir. Ürünlerin üretiminden sonra, kullanılan yerde ürünü incelemek önemlidir. Ortaya çıkan sorunları inceleyerek, üretimden kaynaklanan sorunlar için herhangi bir ücret alınmayarak, müşteri mağduriyeti de ortadan kalkmaktadır. Firma olarak Bft kendi ürünlerine güveniyor ve yüksek kaliteli hizmet sunmak için teknolojileri de kullanıyor. Özellikle bft bariyer servisi hizmetinde en ince detaylar kontrol ediliyor ve arızalı olan parça inceleniyor. Bir rapor sonucunda ürün sorunu gideriliyor. Servis kapsamına giren ürünler garanti altında işlem yapılıyor. 

BFT BARİYER SİSTEMLERİN KULLANIMI

            Günümüzde bariyer sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Güvenlik ve kontrol sağlamak amacı ile kullanılan bu bariyer sistemleri iki seçeneğe sahiptir. Kollu bariyer sistemlerinin yanı sıra mantar bariyer sistemleri de var. Mekanik parça içerek ve dijital olduğundan belli aralıklarla kontrol yapılması gerektirir. Bu yüzden bft bariyer servisi yaptırarak uzun süre bu ürünleri sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün. Birçok kamu binasında, site ve kalabalığın yoğun olduğu saatlerde bu bariyer sistemleri tercih ediliyor. Böylece giriş ve çıkışlar kontrol altına alınıyor ve güvenlik tam korunmaktadır.

NEDEN BARİYER SİSTEMLERİ

            Bft bariyer sistemlerin kullanımı oldukça güvenilir ve pratiktir. Özellikle son dönemlerde ülkemizde güvenlik sistemlerin artması ile beraber bu bariyer sistemleri büyük avantaj sağlamaktadır. Uzaktan kumanda ve plaka algılama sistemi ile güvenlik en üst seviyeye çıkmaktadır. Bu kadar çok teknoloji mekanizmasına sahip olan sistemlerin de belli aralıklarla kontrol edilmesi şart. Bft sistemleri kollu açılan mekanizma ve mantar bariyer olmak üzere iki seçeneği var. Her iki bariyer sistemi de servis hizmeti alarak, uzun ömürlü olması sağlanabilir. 

Faac Mantar Bariyer

Faac Mantar Bariyer Teknolojisi
            Bariyerler, hayatımızı düzene koyan icatlardır. Bu icatlar, mükemmel ve etkili olabilir. Birçok bariyer sistemi sektörde üretilmektedir. Dubalar, zincirli hareketsiz mantar bariyerler, elektrikli mantar bariyerler ve geçişleri düzenlemek için fotoselli bariyerler, bariyer teknolojisinin ürettiği ürünlerdir. 

TEKNOLOJİNİN SON ÜRÜNÜ FAAC MANTAR BARİYER

            Bu ürünler, sınıfının en iyi ürünleri arasındadır. Trafiğin çok olduğu yaya geçitlerinde kullanılan bu mantar bariyer çeşitleri elektriklidir. Yere gömülen özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Geçişleri elektrikli özelliği ile 9 saniyede kapatabilir. Yere gömülen ana gövde, elektrikli özelliği sayesinde, yüzeye çıkmaktadır. 240 V elektrikle çalışan faac mantar bariyer çeşitleri, özel bölgelere geçişi engellemek için en sağlam seçenektir.

            Portatif olan duba ve benzeri mantar bariyer çeşitlerine göre, daha kullanışlıdır ve daha sağlamdır. Metal yapısı oldukça sağlamdır ve paslanmaz. Araçların girmesinin yasak olduğu bölgeleri engelleyen yapısı ile trafiği en iyi şekilde düzenlemektedir. Bariyer teknolojisinde son nokta olan faac mantar bariyer, elektrik kesilmesi halinde, açık kalır. Işıldakları sayesinde, gece kullanımı çok kolaydır ve gelen sürücülerin gece faac mantar bariyer çeşitlerini görmesini sağlar.

Faac Mantar Bariyer 

GEÇİŞLER DAHA DÜZENLİ OLUR

            Bariyer çeşitleri, askeriye ve benzeri yerlerde, geçişleri özel olarak takibe alırlar. Büyük sitelerde, emniyet müdürlüklerinde ve büyük fabrikalarda, akıllı faac bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Fotosel özelliği ile gelen araçları görür ve açılır. Tek kanatlı ve iki kanatlı özelliği ile kolaylıkla kullanılan faac bariyer sistemleri, geçişi çok kolay bir hale getirmektedir. Paslanmaz metal gövde ve özer bariyer motoruyla, son derece kullanışlı olan bariyer sistemleri, özel güvenlik sistemiyle, yaralanmaları önlemektedir. 

GEÇİŞLERİ EN İYİ ŞEKİLDE KONTROL EDİN

            Sağlam yapısıyla, araçların kesinlikle girmesini istemediğiniz bölgelere, faac mantar bariyer en iyi çözümdür. Yerinden sökmek imkânsızdır. Bu nedenle, geçiş konusunda her hangi bir müdahale gerçekleşemez. Yani dubalar gibi kaldırılamaz. Diğer portatif sistemler gibi yeri değiştirilemez. Bu özelliği ile trafik geçişinin engellenmesi konusunda kesin çözüm olan mantar bariyer çeşitleri, oldukça kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Gerek faac mantar bariyer olsun, gerekse faac bariyer sistemleri olsun, montajında uzman kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Mantar bariyerlerin yerleri değiştirilebilir.

            Ayrıca faac bariyer sisteminin de yeri değiştirilebilir. Özel fotosel sistemi, otomatik bariyer sistemlerinde, güvenlik için çok gereklidir. Yaralanmaları önlemek için, faac bariyer sistemlerinde, fotosel özelliğini tercih etmek gerekmektedir. Günümüz şartlarında oldukça başarılı ve etkili bir şekilde üretilen bariyer sistemleri, uçan kapı gibi ürünlere nazara daha az maliyetlidir. Büyük fabrikaların girişlerinin kontrol edilmesinde, son derece kullanışlı olan faac bariyer sistemleri, geçiş yerlerindeki çökmelerden etkilenmez. Büyük kamyonların geçişinde her hangi bir sorun çıkarmaz. Bu nedenle çok kullanışlıdır.

EN İYİ ÇÖZÜM BARİYERDİR

            Geçiş noktalarında, sabit kapılar çok kullanışlı değildir. Sürekli açıp kapamak, çok yorucudur ve iş gücü ister. Bu nedenle, otomatik mantar bariyer ve diğer bariyer sistemleri, pratik geçiş işlemi için çok kullanışlıdır. 

Bft Mantar Bariyer

Bft Mantar Bariyer
            Mantar bariyer sektöründe oldukça geniş bir çeşitlilik vardır. Yerden çıkan mantar bariyerler, sabit arası zincirli bariyerler ve benzeri çeşitleri, en çok tercih edilen bariyerlerdir. En basit bariyer çeşitleri ise dubalardır.

BFT MANTAR BARİYERLER NERELERDE KULLANILIR?

            Bft mantar bariyer çeşitleri, bir bölgede geçişi engellemek için kullanılmaktadır. Özellikle trafiğe kapalı yaya alanlarının girişlerinde kullanılmaktadır. Otomobil ve diğer araçların geçişini engellemek için, yerden yukarı doğru çıkan silindirik bariyer çeşitleridir. Bu bft mantar bariyer çeşitleri, yerden yukarı doğru çıkarak geçişi engellediği için, ‘mantar bariyer’ ismini almıştır. Elektriklidir ve çıkış hızına göre çeşitlenmektedir. Elektrik kesildiği zaman, kapalı vaziyete geçer. 

GEÇİTLERDE MANTAR BARİYERLERİN FAYDASI NEDİR?

            Geçitlerde, mantar bariyerin faydası, trafiği düzenler, yaya ve araç trafiğini birbirinden ayırarak, düzenli bir trafiğin oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle bft bariyer sistemleri, oldukça kullanışlı malzemelerdir. Sabit dubalar yerinde kaldırılabilir, ancak bft mantar bariyer çeşitlerini yerden kaldırmak mümkün değildir. Sağlam metal kasası ile çarpmalara dayanıklıdır. Sabit dubaların kaldırılması veya iptal edilmesi kolaydır. Plastik olan ve esnek olan, yere montajlanmış dubalar da çok kullanışlı değildir. Araçlar, üzerinden geçerek, geçişi iptal edebilmektedirler. Bu nedenle, bft mantar bariyer çeşitleri çok kullanışlıdır. Çok sıcak ve çok soğuk havalara dayanıklı olan bft mantar çeşitleri, sınıfının en iyi çözüm noktasıdır.

Bft Mantar Bariyer

BFT MANTAR BARİYER NERELERDE KULLANILIR?

            Sınıf sınıf üretilen mantar bariyer çeşitleri, kumandası içeride ve dışarıda olmak üzere çeşitli bir şekilde üretilmiştir. Geçiş engelleme işleminin çok olduğu, okullar, büyük siteler, askeri alanlar, emniyet müdürlükleri, kalabalık yaya geçitleri, valilik ve benzeri önemli yerlerin trafiğinde, bft mantar bariyer ürünleri kullanılmaktadır.  Açılma ve kapanma süresi, toplamda 9 saniyedir. Çok sık kullanıma uygun olan bft bariyer sistemleri, dubalar gibi sürekli ilgilenmek zorunda değilsiniz. Üstelik çok sağlam olması nedeniyle, çıkarılması mümkün değildir. 230 v elektrik harcar ve 130 dereceye kadar termik koruma içerir. 

BARİYER TEKNOLOJİSİNDE SON NOKTA

            Bariyerler, her zaman için ihtiyaç duyulan malzemeler olmuştur. Dubalar, arası zincirli bariyerler, her zaman için ihtiyaç olmuştur. Trafiğin en iyi şekilde düzene konulması için, bft mantar bariyer çeşitleri, oldukça etkili çözümler üretmektedir. Elektrik kesildiği zaman, kendiliğinden açık olarak kalır. Bu şekilde, trafiğin aksamasını engeller. Bft easy mantar bariyer çeşitleri ise, sınıfının en iyi elektrikli mantar bariyerlerinden biridir. Bft bariyer sistemleri, günlük yaşantımızı kolaylaştırmaktadır. Askeri alanlar, büyük siteler, büyük resmi kurumlar ve benzeri yerlerin geçiş noktalarında, otomatik fotoselli bariyerler, iki yana açılan bariyerler ve uçan kapılar kullanılmaktadır.

            Kapı altının çökme yapması, bft bariyer sistemleri çeşitlerinde, görülmez. Özellikle trafiğin kalabalık olduğu girişlerde, fotoselli tek kanatlı ve iki kanatlı bariyerler, büyük kolaylık sağlar. Mantar bariyer sistemleri gibi bu sistemler de büyük kolaylık sağlamaktadır. Diğer kapı çeşitlerinde sürekli kapıyı açıp kapamak, büyük bir sorun teşkil etmektedir. 

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Sistemleri Bilgi
            Günümüzde İyi ve sağlam güvenlik gerektiren mekânlarda kullanımı sağlanan mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yayalaştırma projesi içerisinde sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır. Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde olsun gerek tesis girişlerinde, bina giriş kapıları gibi yerlerde güvenliğin sağlanması açısında kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir.

            Mantar bariyer sistemleri hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olmak üzere iki çeşit olarak ayrılmaktadır. Bunlara ek olarak Ledli mantar bariyer sistemlerini de sayabiliriz.
Mantar bariyer sistemleri, uzaktan kumanda ve plaka okuma ek olarak kartlı geçiş ve  buton ve otomatik geçiş sistemi geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar bariyer sistemleri aynı zamanda istenilen çap ve yüksekliğe göre de üretime geçilmektedir.

            Güvenlik Bariyer Sistemleri İnsan hayatında güvenlik olmazsa olmazdır. Bu güvenliğin sağlanması için kimi zaman insan gücünün yetersiz olduğu durumların bulunduğu hepimizin malumu. Bu nokta da bariyer sistemleri insan hayatında önemli yer etmektedir. Bariyer sistemleri ile birçok tehlikenin önüne kolayca geçilebilmektedir.

            Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu ve en çok sorun yaşanan bölgelerde mantar bariyer sistemleri güvenliğin sağlanması açısında oldukça önem teşkil etmektedir. Neden mantar bariyer sistemleri sorusuna gelecek olursak Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesin de ki en önemli sebeplerden biri hem görsel anlamda rahatsızlık vermemesi hem de diğer bariyer sistemlerine  göre oranla daha kaliteli olmasıdır. Mantar bariyer sistemleri uygulandığı alanlar çok geniş olmalıdır. Bu sebepten büyük firmalar ve belediyelerin bulunduğu alanlarda güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrolü açısından mantar bariyer ilk tercih şıkkı olmaktadır.

            Mantar bariyer sistemleri paslanma ve darbe gibi dış etkenlere dayanıklı olması ile uzun seneler sorunsuz kullanım sunmakta. Çevre ve insan hayatının güvenliğini sağlamak için mantar bariyer sistemleri veya diğer bariyer sistemleri hakkında bilgiler geniş kapsamlı ele alınmalıdır. Hidrolik Mantar Bariyer Sistemleri geniş güvenlik gerektiren yerlerin Araçların giriş-çıkış bölgelerine yerleştirilen, yasa dışı araç girişlerini, henüz giriş alanında engelleyen hidrolik kuralı ile  çalışan yerden beliren silindir sistemleridir.

            Mantar Bariyer sistemleri, herhangi bir kontrol paneline bağlı olmak şartı ile 1 ile 6’lı  senkronize arası çalışan Baba setlerinden ibaret oluşabilir. Bu Sistem Uzaktan Kumanda ve  kart okuyucu ile Otomatik Geçiş Sistemi ile bağlantılı çalışabilmektedir. Sistemin en büyük özelliği çeliğin üzerine giydirilmiş olan 4 cm deri kalınlığındaki Limon sarısı gömleğin değiştirilebilir yapısı halindedir haliyle zaman içerisinde oluşabilecek yıpranma veya kırılma neticesinde meydana gelen görüntü kirliliği gömleğin değiştirilmesi sayesinde malzemenin ilk günkü görünümünü alması sağlanmaktadır.

 SİLİNDİR BABA ÖZELLİKLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR:

-Mantar Bariyer açık pozisyonda yerden yüksekliği 50 santi metredir.
-Silindir Babanın hareketli kısmı 27 santimaetre civarıdır.
-Mantar Bariyeri oluşturan silindir 26 mili metre  deri kalınlığında olmakla beraber limon Sarısı olan ral 1028 özel bir malzeme ile hazırlanmıştır.
-Silindir yapıya gelebilecek bir çarpma veya sürtmede 1 cm derinliğinde çizilmesine rağmen gene alttan Sarı renk çıkacaktır, görüntü kirliliği meydana gelmeyecektir.
-Mantar Bariyerin Silindir bölümünü üst kapağı içerisine gizlenen Güneş enerji sistemi ile gece Sistemin fark edilmesini kolaylaştırmaktadır.
-Kontrol Paneline bağlı olan bu Sistem 1’li, ve 2’li, artı olarak 3’lü, 4’lü, 5’li, en son ise 6’lı kontakt çalıştırılabilir.
-Kontrol panelinin mikro işlemci kontrolcü yapısı ile sistem OEM cihazlarla bağlantılı bir şekilde çalışabilir. Örneğin, Uzaktan Kumanda, Otomatik Geçiş Sistemi başta olmak üzere, Biometrik Okuyucular ve  Kart Okuyucular gibi örnekler verilebilir.
-Mantar Bariyer Sessiz denecek seviyede az ses ve dayanımı yüksek olması sayesinde Hidrolik kurallara uygun ve kurallara göre üretilmiştir.
-Sistem üzerinde araç varken devreye girmemesi için emniyet amacı ile  Araç Algılayıcıda son derece hassas dedektörlerle kontakt çalışabilmektedir.

            Hidrolik Baba sisteminin ayrıca diğer Teknik özellikleri ve uygulamayı düşündüğünüz mekânın uygunluğu ile ilgili bilgiler için alanında uzmanlaşmış Müşteri Temsilcileri ile iletişim imkânları da mevcuttur bu işe gönül veren firmalar tarafından. Bütün büyük şehirlerde Alış veriş merkezi önleri, resmi kurumlar önleri, sitelerin girişleri ve trafiğe kapatılan cadde girişlerinde mantar bariyerlere genellikle rastlamaktayız. Neredeyse Araçların giremeyeceği bölgelerde net bir güvenlik çizgisi oluşturan, son ve ileri derece sert ve güçlü bu yapılar modern şehir anlayışında çok şekilde kullanılıyor.

            Otomatik açılma özelliği ve kapanma özelliğine sahip olan mantar bariyer sistemleri sadece 6 saniye gibi bir süre içerisinde açılıp kapanabilmektedir. Ek olarak otomatik kapanma özelliği de içermektedir. Güçlü sert yapısı sayesinde, yağmur gibi olumsuz hava koşullarında karşımıza çıkan yol tuzlaması gibi durumlarda olumsuz etkilenip kötü olmamaktadır, açılıp kapanabilen kısımları en kötü şartlar ve zamanlar içerisinde bile 10 yıl paslanmaz garantisi mevcuttur.

            En önemli özelliklerinden birisi ise  güvenlik bölgelerinde açılır kapı, geçiş yeri ya da plaka tanıma sistemleri gibi güvenlik birimleri ile kontakt şekilde çalışabilmesidir. Avrupa birliği  ve dünya şartları bazında üretilen mantar bariyerleri pek çok şirket, özellikle de kurumsal firmalar ve devlet kurumları bu özelliklerinden dolayı yoğun şekilde kullanmaktadır.
Gerek uyarıcı özelliği gerek ise engelleyici özelliği önemli faktörler arasında yer alsa da kullanılabilirliği ve hızı da bu alanda çok önemli bir faktördür.

            Mantar bariyer modellerinde en çok tercihe uğrayan ve gelişmiş otomatik güvenlik sistemlerinde çok sık rastladığımız hidrolik mantar ve  pnömatik mantar bariyer olarak ayrılır. Mantar bariyer sistemleri ile alakalı Sitelerde iki mantar bariyer modeli, ortalama fiyatları ve teknik özellikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır kalitesine ve kullanıldığı yerine göre ücret değişmektedir.

            Seçimlerde titiz ve kullanacağınız alana uygunluğu konusunda gerekli çalışmalar ve ölçümler yapılmalıdır ve bu özelliğe sensör ile sahip olunmalıdır. Kullanılmayan yer kalmayacağı konusundaki ortak fikir ve beyanatlardan dolayı firmalarda bu alanda kendilerini teknolojik olarak daha donanımlı hale getirme konusunda bir yarış içerisindeler yani bu yarıştan en karlı çıkan bu sistemlere talip olan kişiler ve firmalar olacak bu rekabet her zaman artıları ve eksileri ortaya çıkaracak reklam gücü ve reklam duyuru genişliği alanda aktifliği kullanılır seviyesi ve müşteri temsilcilerinin ilgilerinden dahi firmalar arası tercihlerini yapacağınız kadar çok firma bulunmaktadır.

            Firmanızın veya firmaların mantar bariyer ihtiyacı var ise Hangi alanda, hangi tip mantar bariyer tercih edilmeli konusunda Bu konudaki bütçenize göre seçimler yapabilmektesiniz. Bu ve benzeri gibi mantar bariyer güvenlik sistemleri hakkında otomatik yol sistemleri ile ilgili tüm konularda iletişim formu üzerinden firmalara direk ulaşmanız, deneyim sahibi personellerden size her konuda yardımcı olmaları konusunda ısrarlı olmanız ve en çok tercih edilen özellikle resmi kurumların tercih ettiği firmaların güvenirliliği açısından tercih edilmesi gerekir.

            Mantar bariyer sistemleri ile alakalı genel bilgiler bunlardan ibaret olmakla beraber belirttiğimiz gibi firmalara ulaşım konusunda da büyük titizlik özen gösterilmeli ayrıca alakalı tüm siteler incelenip bütçenize uygun sıra veya kalite sırası yaparak özellikle daha önce kullanmış kişiler tarafından beyan edilen fikir ve görüşlere de itibar etmeniz gerekmektedir. Bu çalışmalar ardından elde edeceğiniz sonuç hem sizin hem firmanız için daha faydalı olacaktır.

Bft Bariyer Sistemleri

En İyi Bariyer Sistemleri Ve Kapı Motorları
            Günlük yaşantımızda kollu bariyer sistemleri, çok geniş bir alana sahiptir. Önemli mekanlarda, araç geçişlerinin çok olduğu yerlerde, normal kapı kullanmak çok yorucu ve kullanışsız olur. Bu alanda yapılan en iyi icatlardan biri olan kollu bariyer sistemleri, İtalya’dan Türkiye’ye getirilmiştir. İki yana, ortadan açılan kollu kapılar, araçların geçişinden sonra, tekrar otomatik olarak kapanmaktadır. Özel mekanik ve elektronik tasarımla üretilen kollu bariyer sistemleri, büyük siteler, iş merkezleri, büyük girişleri olan oteller, askeri alanlar ve emniyet müdürlükleri gibi yerlerde kullanılmaktadır.

            Özel fotosel özellikli olan kollu bariyer sistemleri, yaralanmaları önlemektedir. Özel bir mekanizmayla üretilen bu bariyer sistemleri, kollu bariyer sistemleri kategorisinde en kaliteli ürünlerdir. Bu nedenle, aradığınız mükemmel kalitede bariyer sistemleri için, bft kollu bariyer sistemleri, en iyi çözüm olacaktır. Zeminle irtibatı olmadığı için, yerde oluşan su birikintileri ve çöküntüler, bu kapı sistemine zarar vermemektedir. Bu nedenle, rahat bir kullanımı vardır. Büyük araçlar için özel bir açıda üretilen kollu bariyer sistemleri, her türlü aracın rahatlıkla geçmesi için özel üretilmiştir. Özellikle askeri alanlarda kullanılan bariyerli sistemler, otomatik özelliği ile kapı açma kapama işlemini pratik bir şekilde çözmektedir.

MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

            Mantar bariyer sistemleri, hareketli ve hareketsiz olarak üretilmektedir. Sabit olanlar ve motorsuz olanlar, bina önlerinde ve girişlerinde kontrol gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Düzensiz geçişleri kontrol altına almak için özel olarak tasarlanan bu bariyerler, düzenli bir trafik oluşturmaktadır. Firmamızın ürettiği mantar bariyer sistemleri, özel olarak üretilmektedir. Genellikle araçların girmesinin yasak olduğu yerlerde ve yaya yollarında girilmesi yasak olan yerlerde tercih edilmektedir. 

HAREKETLİ MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

            Bft scudo bariyer sistemleri, yerden yükselecek şekilde üretilmektedir. Yerden yükselen bu mantar bariyer sistemleri, özel motorludur ve yüksek voltajlı elektrikle çalışır. Yaya yolları ile araç yollarını birbirinden ayırmak için kullanılmaktadır. Acil veya zorunla araç geçişleri meydana geldiği zaman, mantar bariyerler, yerin içine gömülmektedir. Bu şekilde araçlar rahat geçmektedir. Araç geçişi sağlandıktan sonra, geçişleri engellemek için tekrar mantar bariyerler yükselmektedir. Görünüm olarak oldukça estetik ve zarif olan bu bariyerler, sağlam yapısı ile zarar görmemektedir. Diğer plastik bariyerlere nazaran çok daha dayanıklıdır ve yerinden çıkmamaktadır. Mantar gibi yerden biten bu bariyerler, modern şehircilik çalışmalarında, çevre mühendislerinin ilk tercihi haline gelmiştir. 

EN İYİ MANTAR BARİYER SİSTEMİ

            En iyi mantar bariyer sistemi olarak gösterilen Bft easy mantar bariyer modelleri, hızlı açılıp kapanma özelliği ile oldukça pratiktir. Ayrıca 230w özelliği ile çok hızlı hareket etmektedir. Girilmesi yasak yerlerde pratik bir kullanıma sahip olan Bft Bariyer Sistemleri, özel yöntemlerle imal edilmiştir. Yerin dibinden yukarı çıktığı için, bu bariyerlerin yerinin değiştirilmesi imkansızdır. Diğer portatif bariyerlere nazaran kesin çözüm sunmaktadır. Mantar bariyerlerde olması gereken hızlı inme ve kalkma özelliği, trafiğin hızlı akması için çok önemli bir fonksiyondur. Hızlı ve etkili çalışan bu bariyerler, yayaların geçişini izin vermektedir. Arasına zincir konulduğu zaman, yayalar geçemez. Ancak, zincirsiz kullanılırsa, otomobil gibi vasıtaların geçişine izin vermez.

FİRMAMIZIN DİĞER ÇALIŞMALARI

            Firmamız, kollu bariyer, mantar bariyer ve özel easy bariyer sistemleri dışında, yana kayar kapılarına özel motorlar, kanatlı kapı motorları, fotoselli kapı modelleri, garaj kapısı motorları ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Firmamız, teknik destek yanında çok önemli olan yedek parça hizmeti de sunmaktadır. Sipariş ettiğiniz bariyer sistemleri, uzman kadromuzun profesyonel çalışmalarıyla garantili bir şekilde monte edilmektedir. 

            Kaliteli ve uzun ömürlü kapı motorları ve bariyer sistemleri için, branşında son derece başarılı olan ekiplerimizin tercih edilmesi, başarılı bir sonuç için çok önemlidir. En etkili çözüm sistemleri için, kısa zamanda iş bitiren ekiplerimiz, garantili parça hizmeti de sunmaktadır. Teknik destek, müşteri hizmetleri ve yedek parça hizmetleriyle, bariyer sistemleri hizmetinde ve kapı motorları hizmetlerinde, garantili hizmet sunulmaktadır. 

Bft Türkiye

Bft Türkiye

Bft Türkiye İle Kapınızı Geleceğe Açın
            İstanbul’da 1994 yılında kurulan Bft Türkiye firmamız ile dünden bugüne kapılarınızı geleceğe açıyoruz. Kurulduğu ilk günden itibaren, otomatik kapı sistemleri, panjur ve kepenk sistemleri alanında oldukça prestijli çalışmalar yaparak, tüm yapılarda üretici bir hizmet sağlıyoruz. Modern çağın zirvesinde ihtiyaç duyulan tüm otomatik kapı sistemlerinde, kepenk ve panjur sistemlerin de müşterilerimiz için özel olarak imal ettiğimiz ürünleri tasarlıyor, üretiyor ve montajını yaparak geleceğe imzamızı bırakıyoruz. Sizler ile birlikte geçirdiğimiz 23 yıl boyunca, çağın tüm ihtiyaç ve birikimini sizlerin güvenliğini sağlayan; kepenk, panjur ve kapı sistemleri ile birleştirerek sizlere hizmet sunuyoruz. Güven ve kalite politikası ile çıktığımız bu yolda müşterilerimizin desteği ile sizlerle yan yana büyüyor ve dünyaya açılıyoruz.

Bft Türkiye

Bft Türkiye /bft-turkiye

  Konut Güvenliğinden Teknolojiye Bft İle Otomasyon Ürünleri

            Tamamen yerli sermaye ve yerli üretim ile hem vatandaşlarımızın istihdamına, hem de ülke ekonomisine destek oluyoruz. Tam 23 yıl boyunca bft Türkiye firması olarak; tüm alanlarda otomasyon ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler üretiyoruz. Günümüzde pek çok farklı alanda kullanılabilen; otomatik kapı, panjur ve kepenk sistemleri, bariyer sistemleri, fotoselli kapı mekanizmaları, dairesel ve yana kayar kapı motorları, yeni bir bariyer sistemi olan mantar bariyer sistemleri alanında, isteğe özel tasarlanmış ürünlerin hem imalatını hem yedek parça servisini, hem garantisini, hem de elektronik tüm aksam ve güvenini müşterilerimize sunuyoruz. Henüz ülkemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde pek çok sokak ve meydanda bft Türkiye firması güvencesi ile mantar bariyer sistemlerini imal ediyor ve kullanıma sunuyoruz.

            Bunların yanı sıra adliye, karakol, okul, hastane gibi kamu alanları ve site, büro, iş yeri gibi pek çok özel alanda hem bariyer sistemlerimiz hem de panjur ve kepenk sistemlerimiz ile bft motor firmasının kalitesini müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sadece kamusal ve özel alanlar dışında pek çok site, yalı, apartman, özel ofis ve bürolarda çeşitli otomatik kapı sistemleri ile de bft motor olarak adımızı tüm dünyaya duyuruyoruz. Sadece bft bariyer ve bft otomasyon ürünleri alanında hizmet vermek yerine, hali hazırda mevcut bulunan tüm otomasyon ürünlerinin tamir, bakım ve yedek parça ağı alanında da faaliyet gösteriyoruz.

            İster bft bariyer​​​​​​​ sistemleri kullanılmış olsun, ister başka bir firmanın bariyer sistemleri kullanılmış olsun; tüm otomasyon ürünlerinde uzman hizmetlere öncülük ediyor; tüm otomasyon ürünlerinin elektronik ve yazılım aksamları da dahil olmak üzere tüm yedek parça ihtiyacında müşterilerimize uzman destek sağlıyoruz.

Otomasyon Ürünlerinde Uzman Kadro Farkındalığı

            Konu insan güvenliği ile bağlantılı olduğunda uzman bir kadroya sahip olmanın öneminin farkındayız! Ürettiğimiz bariyer sistemleri, kepenk ve panjur sistemleri, otomatik kapı sistemleri insan güvenliğinin bir parçası ve biz bu güveni zedelemek istemiyoruz. Bir dönemlerde sadece çelik levhalardan oluşan sürgülü kapı sistemleri, günümüzde teknoloji ile birleşiyor ve pek çok elektronik aksam aynı zamanda yazılım ile çalışıyor. Bu anlamda yapmış olduğumuz tüm hizmetlerde uzman ve tecrübeli bir kadroya sahip olmanın önemini biliyoruz.

            Bizim ile birlikte çalışan tüm ekip arkadaşlarımızın, yapmış olduğu ve yapacağı iş alanında tecrübe sahibi olması, bu iş dalında ihtiyaç duyulan tüm sertifika ve belgelere sahip olmasını şart koşuyoruz. Uzun yıllar bu alanda hizmet sağlayan personelimiz, teknik anlamda deneyimli tekniker ve mühendislerimiz ile birlikte; ihtiyaç duyulan tüm otomasyon ürünlerinde en kaliteli ürünleri üretmek için çaba gösteriyoruz. Aynı zamanda personel kadromuz ve personel alımlarımız ile de hem ülke istihdamına hem de ekonomisine can katıyoruz.

Geniş Yedek Parça ve Garanti Servisi Ağı

            Nerede ise birden çok farklı elektronik parçadan imal edilen otomatik kapı sistemleri, kendine has yapısı ile mantar ve düz bariyer sistemleri, panjur ve kepenk sistemleri gibi pek çok farklı alanda ve amaçla kullanılmaya müsait otomasyon ürünlerinde, müşterilerimize bft yetkili servis ağı ve yedek parça hizmetimiz ile destek olmaktayız. Sahip olduğunuz tüm otomasyon ürünlerinde veya sizler için tarafımızca özel olarak imal edilmiş ve üretilmiş otomasyon ürünlerinde bft yetkili servis ve şubelerimiz ile gerekli tüm bakım, onarım ve arıza tespit hizmetlerini sunmaktayız. Genel merkezimizin bulunduğu ilimiz olan İstanbul başta olmak üzere tüm ülkemizde, her sokakta ve her semtte kaliteli, hızlı ve en önemlisi çözüm odaklı hizmet veren yetkili servis ağımız ile sorunlarınıza en etkili çözüm olmak için, haftanın her günü ve her saatinde sizler için çalışıyoruz.

            Birden fazla ulaşım ve çağrı merkezi numaramız üzerinden bizlere ulaşan ve sorunlarını dile getiren müşterilerimiz için; hasar veya onarım kaydı açıyor, ardından hemen sizler için yola koyuluyoruz. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada ve Avrupa ülkelerinde de kullanıma sunmuş olduğumuz otomasyon ürünlerinde, hem bakım hem onarım hizmetini de sunarak hizmetlerimizi uluslararası platformda müşterilerimize ve çalışma ortaklarımıza sunmuş olmanın gururunu ve mutluluğu yaşıyor, bizimle çalışan tüm müşterilerimize uzman çözümler sunuyoruz. 

Bariyer Sektörünün Yeni Yıldızı Bft
            Bariyer teknolojisi, günlük hayatımızda birçok aşamadan geçmiştir. Günümüz şartlarında, bft bariyer teknolojisi en kullanışlı bariyer hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bariyerler, yıllarca seyyar ve özelliksiz şekilde üretilmiştir. 

BARİYERLER ÇOK ÇEŞİTLİ ÜRETİLMİŞTİR

            Bir yerden bir yere geçişi engellemek için, insanların kullandıkları eşyalara, bariyer denilmektedir. Bu bir duba olabilir veya bir eşya olabilir. Kullanışlı olan bft türkiye ürünleri, oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir. Eski bariyer kültüründe, bariyerler seyyardı ve istenildiğinde kaldırılmaktaydı. Sabit bariyerler de istediğiniz zaman kaldırmanız mümkün değildir. Şehir içinde gördüğünüz yere montajlanmış sabit bariyerler, zorunlu hallerde yerinde sökmesi zaman almaktaydı. Yere sabitlenen ve üzerinden araçların rahatlıkla geçtiği plastik bariyerler de, caydırıcılık özelliğini yitirmiştir. Bariyer kültürünün en önemli ürünlerinden biri olan bft Türkiye kategorisindeki ürünler, eski bariyer ürünlerinin bütün eksikliklerini ortadan kaldırmıştır.

BARİYER DENİLİNCE BFT

            Yeni  nesil bariyer kategorisinde gösterilen bft ürünleri, hızlı ve  etkili bariyer kullanımını göstermektedir. Kullanışlı bft türkiye bariyer ürünleri, elektrikli olup, kumandalıdır. Yere gömülen ve istenildiğinde tekrar yüzeye çıkan özelliği ile geçişi kesinlikle engelleyen bir özelliği vardır. Metal yapısı nedeniyle, araçların geçişine kesinlikle izin vermemektedir. İçeriden ve dışarıda kumandalı olan bu ürünler, ışıldakları sayesinde, geceleri fark edilmektedir. Ürünün ağırlığı ve motor gücü, doğru orantılı olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektrik kesildiğinde kapalı veya açık durarak, oluşabilecek kazaları da önleyen ürün, özel emniyet özelliklidir. 

GEÇİŞLER KONTROLÜMÜZ ALTINDA

            Bft teknolojisinin geçişler konusunda getirdiği yenilikler, oldukça etkilidir. Bariyer geçişinde aradığınız bütün özellikleri bir araya getiren ürün, askeri bölgeler, emniyet müdürlükleri, site girişleri, şehir merkezinde araçlara kapılan caddeler, önemli geçiş noktaları ve büyük fabrikalar, bft türkiye teknolojisinin en iyi ürünlerini sizlere sunmaktadır.  Özel metal yapısıyla, araçların geçişini tam olarak engellemektedir. Özel kumandalı özelliği ile oldukça kullanışlı olan ürün, 9  saniyede yüzeye çıkmaktadır. Çok soğuk kış günlerinde veya çok sıcak yaz aylarında, bft bariyer ürünleri, hiç bir sıkıntı yaşatmamaktadır. Başarılı ve etkili bariyer sistemlerini sizler için sunan firmamız, bft bariyer sistemlerinin en iyi modellerini sizler için üretmektedir.

BFT TEKNOLOJİSİ

            Bariyer kategorisinin yeni yıldızı olan bft bariyer, bft easy ürünü ile daha hızlı açılıp kapanan bir ürünü piyasaya sürmüştür. Harici kontrol paneline sahip olan easy beriyer ürünleri, 230 volt 50 herz güce sahip ürün, 9 saniyede açılıp kapanma özelliğine sahiptir.  6000 joule darbe dayanıklılığı ve 60,000 joule yük dayanıklılığı vardır.  -60 derece soğuğa dayanıklı olan ürün, bütün hava şartlarına özel olarak üretilmiştir.

            Donma veya çok sıcak havalarda hararet yapma gibi durumları olmayan bu ürün, kaldırılma veya ihlal edilme gibi bir riski yoktur. Bariyer kültüründe kesin çözüm olan bft bariyer ürünleri, hızlı ve etkili çözüm ortağınızdır. Gece görüşü imkanıyla, geceleri araçlarınıza zarar vermez. Kumanda özelliği ile, diğer iki kanatlı ve tek kanatlı kapılar gibi, geçişi çok kolaylaştırmaktadır. Bariyer sanayisinin en iyi ve en kaliteli ürünleri olan bft bariyer ürünleri, araçların kesinlikle geçişini engelleyen bir üründür. Araç geçişinin kesinlikle engelleyen ve yaya geçişini rahatlatan bft ürünleri, pratik çözüm yöntemleri içerisinde, aradığınız özelliklere sahiptir.